Reabilitacija

VŠĮ Kupiškio ligoninės Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriuje

Nuo Gruodžio 1d. skyrius dirbs nuo 08:0018:00 valandos

FMR skyriuje dirba kvalifikuota specialistų komanda – FMR gydytojas, FMR slaugytojai, kineziterapeutai, masažuotojai, ergoterapeutas, psichologas, socialinis darbuotojas.


  • Apie paciento siuntimo į medicininę reabilitaciją tikslingumą sprendžia jį gydantis gydytojas kartu su fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju.

    • Gydantysis gydytojas, skirdamas medicininę reabilitaciją ar sanatorinį (antirecidyvinį) gydymą, informuoja pacientą apie atitinkamo profilio medicininės reabilitacijos ar sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo paslaugas teikiančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ) ir jų padalinius.
    • Pacientas, gavęs jį gydančio gydytojo patvirtinimą, kad skiriamų reabilitacijos paslaugų išlaidos bus kompensuojamos PSDF biudžeto lėšomis, vyksta į paties pasirinktą reabilitacijos paslaugas teikiančią įstaigą ir pateikia joje formą Nr. 027/a, taip pat asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę). Į teritorinę ligonių kasą dėl medicininės reabilitacijos gyventojams kreiptis nereikia.
    • Reabilitacijos įstaigą pacientas pasirenka pats savo nuožiūra iš gydytojo pateikto reabilitacijos įstaigų sąrašo; gydančiojo gydytojo nurodyta reabilitacijos įstaiga yra tik rekomendacinio pobūdžio.
    • Pacientas, iš gydytojo sulaukęs patvirtinimo, kad jo reabilitacijos išlaidos bus kompensuojamos, į reabilitacijos įstaigą turi nuvykti per 5 darbo dienas(jei vykstama iš stacionarinės gydymo įstaigos – nuo išrašo iš medicininių dokumentų (forma 027/a) išrašymo dienos).

Teikiamos paslaugos :

Siūlome įsigyti „ DOVANŲ KUPONĄ“ procedūroms ir pradžiuginti savo artimuosius ar bendradarbius ypatingomis progomis. Kuponų teirautis ligoninės buhalterijoje.

 

KINEZITERAPIJA

Tai viena iš pagrindinių reabilitacijos ir sveikatos grąžinimo priemonių, kai gydoma judesiu. Gerina judamojo aparato, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų būklę, atstato pažeistų organų funkcijas, koreguoja ligos eigą.

Kineziterapija taikoma: esant nugaros skausmams, po sausgyslių, raiščių patempimo, lūžių, sąnarių traumų, esant stuburo ortopediniams susirgimams, sergant kvėpavimo, kraujagyslių- širdies sistemos ligomis, po operacijų.

KINEZITERAPIJA VANDENYJE ( baseine )

Jos metu mažiau apkraunami sąnariai ir lengviau atlikti judesius, stovėti, eiti. Vandenyje gerėja periferinė kraujotaka, vanduo mažina skausmą, raumenų dirglumą, spazmiškumą, galūnių drebėjimą, gerina pacientų emocinę būklę.

Naudojant specialią įrangą, atliekamas stuburo tempimas vandenyje.

HIDROTERAPIJA

Tai įvairios temperatūros gėlo vandens procedūrų naudojimas gydymui.

PERLINĖ VONIA  taikoma sergant nervų sistemos, širdies-kraujagyslių, virškinamojo trakto ligoms ir kt.

Veikia slopinančiai, ramina nervų sistemą, mažina skausmo ir streso pojūtį, pagerina kraujotaką

POVANDENINIS MASAŽAS – taikoma sergant sąnarių, raumenų, stuburo ligomis, periferinės nervų sistemos ligomis, esant medžiagų apykaitos sutrikimams.

Naudojama speciali vonia, masažuojama po vandeniu suspausto vandens srove.

Negalima povandeninio masažo taikyti sergant hipertonine liga, esant širdies ritmo sutrikimams, kojų venų uždegimams.

MASAŽAS

Jo metu įvairios kūno vietos masažuojamos rankomis.

Taikomas sergant įvairiomis terapinėmis, nervų sistemos, sąnarių, stuburo ligomis, po traumų ir operacijų.

Masažas aktyvina medžiagų apykaitą, gerina atsistatymo procesus audiniuose, kraujo ir limfos apytaką, raumenų elastingumą. Ypač tinka esant raumenų funkcijos nepakankamumui, sumažėjus jų tonusui.

FIZIOTERAPIJA

Tai natūralių ir dirbtinių fizinių veiksnių naudojimas ligų ir traumų gydymui bei reabilitacijai.

Fizioterapija gydoma kvėpavimo, širdies-kraujagyslių, nervų sistemos ligos, virškinamojo trakto bei odos ligos ir tt.

Gydymo poveikis: mažina uždegimą, skausmą, atpalaiduoja arba stimuliuoja įtemptus raumenis, gerina kraujo pritekėjimą odoje ir greitina žaizdų, opų gijimą, gerina kvėpavimo sistemos, sąnarių veiklą.

Fizioterapijos kabinete naudojama pažangiausia ir moderniausia aparatūra, tai :

Smūginės bangos aparatas, mikrobangų aparatas, magneto aparatas, magnetinio lauko aparatas „BEMER“, šviesos terapijos aparatas „BIOPTRON“, raumenų nuskausminimo ir stimuliavimo aparatai „TENS“, ultragarso terapijos aparatas, UAD terapijos, kombinuotos terapijos aparatas, inhaliacijos aparatas ir kt.

 ERGOTERAPIJA

Tai paciento funkcinių galimybių atstatymas ar sutrikusių kompensavimas tikslinga veikla.

Dažniausiai ergoterapija skiriama po galvos smegenų kraujotakos sutrikimų, nugaros smegenų pažeidimų, galvos smegenų ar galūnių traumos. Ambulatoriškai besilankantiems pacientams dažniausiai tenka atstatyti sutrikusią rankų funkciją po traumų, operacijų.

PARAFINO VONELĖ

Naudojamas parafinas „RHEUMAFIN“, kurio sudėtyje yra odą minkštinančių medžiagų.Tai labai tinka reumatinėmis ligomis sergantiems ligoniams, kurių oda yra labai plona ir sausa. Parafinas naudojamas kaip šiluminė procedūra simptomatiniam skausmui gydyti, artrito, bursito, lėtinio uždegimo atveju. Gali būti skiriamos po lūžių ir išnirimų, sausgyslės patempimų, randų bei kitais atvejais, kai tinka šiluminės procedūros.

PURVO PROCEDŪROS

Naudojami gydomojo purvo paketai „PINO NATUR“. Purvo terapijos metu į organizmą per odą patenka įvairios purve esančios medžiagos. Papildomai dar veikia temperatūrinis faktorius (purvas dedamas 38-42C). Purvas veikia nuskausminančiai, mažina uždegimą, spazmus, gerina gijimo procesus.

Taikomas sergant sąnarių, stuburo, raumenų ligomis, po lūžių, sergant nervų sistemos ligomis ir kt.

FANGOPARAFINO PROCEDŪROS

Naudojama tirpi masė, kurią sudaro: parafinas + vulkaninės kilmės purvas + pagalbinės medžiagos. 50 °C temperatūros aplikacijos dedamos ant kūno. Jos sukelia šiluminį efektą, fangoparafino masei vėstant mažėja jo apimtis, pasireiškia spaudžiamasis poveikis.

Skiriamas pečių, plaštakų, klubų, kelių, čiurnų ir kitų sąnarių uždegimo atvejais, prie lūžių, išnirimų.Taip pat skiriamas nervų sistemos ligų gydymui.

Susisiekite:

Kupiškio ligoninė

Kupiškio konsultacinė poliklinika